MV – štartovacie - Lucagra Slovensko

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Produkty > LOVOCHEMIE
 

MV - štartovacie
listové kvapalné hnojivo


Charakteristika
: štartovacie listové hnojivo so stimulačným a zakoreňovacím účinkom, určený pre porasty všetkých kultúrnych plodín od fáze vzchádzania až po fázu dozrievania porastov.

Obsah živín:

Dusík (N)                    12 %
Fosfor (P2O5)               4 %
Draslík (K2O)                 6 %
mikroelementy – Cu, Mn, Zn, Fe, B, Mo

Dávkovanie:
5 l/ha
Množstvo postrekovej kvapaliny:
150 – 250 (300) l vody, koncentrácia roztoku by nemala presiahnuť 2-3 %,  záleží na teplote vzduchu.

Použitie:

Základ úspešného prezimovania a tvorby úrody je mohutný koreňový systém a dostatočný počet zdravých rastlín. Dobre vyvinutý koreň, s dostatočným množstvom vlásočníc, má vyšší potenciál na zachytenie vody a príjem živín. Jesenné ošetrenie aplikujte na slabé a neskoro vzídené porasty obilnín a olejnín, pre podporu rastu koreňového systému, čo zvýši odolnosť porastov proti vymrznutiu.
Na jar, po prebudení vegetácie je opätovne nutné, podľa klimatických podmienok a stavu porastu, podporiť rast koreňov ako aj listov.Odporúčame použiť hnojivo skoro na jar pre zlepšenie objemu a sorpčných schopností koreňového systému, pre podporu metabolizmu, zvýšenie regenerácie porastov po poškodení a  zvýšenie odolnosti porastov proti stresu a škodcom.

Najlepšie výsledky dosahuje pri aplikácii v plodinách ako pšenica, jačmeň, repka olejná, kukurica, slnečnica.

Pri príprave tam-mixov nekombinujte s prípravkami s obsahom Ca a Mg. Pred použitím s pesticídmi urobte skúšku miešateľnosti v malom množstve.

Výhody aplikácie hnojív na list:

možnosti ich aplikácie aj v suchších obdobiach, keď je príjem živín z pôdy sťažený a tiež v období intenzívneho rastu plodín,
spájaní vstupov na pozemok, čím sa znižuje poškodzovanie porastu a pôdnych vlastností najmä za daždivých podmienok,
možnosti podpory regenerácie porastov na jar a porastov prehnojených niektorou živinou,
možnosti použitia hnojív aj pri pestovaní plodín na zasolených pôdach a na málo prevzdušnených pôdach, kde je obmedzená mikrobiálna činnosť a uvoľňovanie živín z pôdnej zásoby,
urýchlení distribúcie živín v rastline

V žiadnom prípade nemožno aplikáciu listových hnojív považovať za náhradu základného hnojenia do pôdy. V praxi má listová výživa význam ako účinné doplnkové opatrenie v systéme hnojenia, alebo presnejšie , ako efektívna forma zvyšovania úrovne výživy rastlín počas vegetácie.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky